Simon Le Bon

Wokalista Duran Duran, jednego z najbardziej znanych zespołów muzyki pop lat 80.

Urodził się w Londynie, odkąd skończył 6 lat każde wakacje, a także wiele weekendów spędzał z rodziną w domu babci w Poole Harbour, w południowo-wschodniej Anglii.  Jest to jeden z ważniejszych portów nad Kanałem, oraz jeden z ważniejszych ośrodków żeglarskich z setkami klubów, marin i miejsc do cumowania jachtów.

W żeglarskim świecie stało się o nim głośno w 1985 roku.  Simon Le Bon, będąc już wielką gwiazdą muzyki pop startował na swoim jachcie DRUM w słynnych regatach Fastnet. W trakcie wyścigu jacht  stracił kil i uległ wywrotce.  Oprócz niego na jachcie było  pięciu innych członków załogi. Sygnał alarmowy z wywróconego jachtu był podjęty bardzo szybko, mimo to żeglarze spędzili ok. 40 minut wewnątrz  kadłuba odwróconego jachtu.

Udział w regatach Fastnet miał być sprawdzianem załogi i jachtu przed startem w wokółziemskich regatach Whitbread.  To co się zdarzyło jednak w ich trakcie miało ogromny wpływ na Le Bona.  Jak przyznał w jednym z wywiadów „był we mnie fizyczny strach przed żeglowaniem”.  Udział w regatach Whitbread stał przed znakiem zapytania.  Trzy tygodnie po wypadku odebrał telefon od weterana tych regat, Amerykanina Skipa Novaka. Zaoferował pomoc w naprawie jachtu, i poinformował, że organizatorzy zgodzili się przesunąć regaty o cały miesiąc, by jacht DRUM mógł pojawić się na linii startu. „Anglia czeka” powiedział Skip Novak.

Wokółziemskie regaty w1985-86 jacht DRUM ukończył na trzeciej pozycji w przeliczonym czasie. W 1988 roku Le Bon sprzedał jacht, ale wciąż bierze udział w regatach i wielu innych wydarzeniach żeglarskich . Jest armatorem drewnianego motorowego jachtu,  który stacjonuje we Włoszech.

Napisz odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wymagane pola są zaznaczone *